יהודה קונפורטס | 12/09/2012

יונתן גד: רוב התקפות הסייבר בשוק הישראלי אינן מדווחות

בחלק השני של ועידת הסייבר השנתית נערך פאנל ספקי פתרונות לתחום הסייבר בהשתתפות אבי וייסמן, מנהל בית הספר See Security ובהשתתפות: יונתן גד, יו"ר ומנכ"ל משותף של חברת אינוקום (InnoCom) מקבוצת אמן, ואורי לוי, מנהל אזורי של Skybox.

לדברי יונתן גד, מנכ"ל אינוקום, המאבק במתקפות הסייבר הולך ונעשה מורכב, מאחר וגם ההאקרים משתכללים, "אולם בשוק הישראלי קיימת בעיה רצינית", ציין. לדבריו, רוב ההתקפות של הסייבר על מוסדות גדולים וקטנים כלל אינם מדווחים, כי הם שומרים על סודיות מוחלטת ולא תמיד מוצדקת.  עוד אמר, כי החשיבות בדיווח על מקרים אלו היא ביכולת לעדכן גופים אחרים שצפויים לסכנה, מעבר לשקיפות המתחייבת. "אם גוף ביטחוני מסוים ספג אזהרה של פגיעת האקרים, יש חשיבות רבה להזהיר גופים אחרים, וככה זה בכל המגזרים", הוסיף. בהתייחסו לרמת האבטחה בארגונים אמר גד: "קו האבטחה בארגונים מבוסס על מוצרי אבטחה יסודיים, אבל חסר עדיין קו הגנה נוסף שימנע את הסייבר, וזהו קו המוצרים שחברת אינוקום מביאה לישראל"

אורי לוי, מנהל אזורי בחברת ההזנק Skybox סיפר, כי החברה הוקמה בשנת 2002 והמוצר המרכזי שלה הוא שירות שהיא מעניקה לארגונים. המוצר מסוגל למפות את כל רכיבי הרשת הקיימים בארגון - על כל האפליקציות שלו והרכיבים הפיסיים והתוכנה, ולזהות את החולשות שלה. "רוב הנפילות של ארגונים הם על דברים בסיסיים, חורים שנוצרים כתוצאה מהעדר קשר ושיתוף בין הרכיבים השונים ברשת – הרשת, היא מארג אחד גדול וזיהינו צורך בכלי שיידע להסתכל עליה מלמעלה ולנתח את המידע" אומר לוי. הוא ציין, כי הבדיקות נעשות על הרשת בסביבות וירטואליות, אבל מבוססות על נתוני אמת, "אנו מבצעים כל מיני אנליזות שמדווחות למנהלי הרשת ומסייעים להדק את הרשת טוב יותר" אמר לוי.

אבי וייסמן, מנהל בית הספר See Security ויו"ר הפורום הישראלי לאבטחת מידע, דיבר על המחסור החמור במקצועני אבטחת מידע בישראל. לדבריו, ישראל אינה ערוכה לתת מענה להתקפות סייבר, כי "פשוט אין אנשים שיעבדו, ומעט המקצוענים מעדיפים לעבוד עבור חברות בחו"ל, כי בישראל לא יכולים לשלם להם את השכר שמגיע להם", אמר וייסמן. הוא הביע תקווה כי הקמת המטה הקיברנטי תשפר את המציאות בעתיד ותכניס דם חדש למקצוע.

Open Accessibilty Menu